Dětské trampolíny se stávají součástí zahrad

Všimněte si při procházce, kolik rodinných domků se zahrádkou má nejen zázemí pro posezení, ale také postavených trampolín. Děti skákání milují, ale také zároveň se jedná o přirozené cvičení, při kterém se rozvíjí hrubá motorika lidského těla. Navíc cvičení na nich pomáhá i k hubnutí, co by zase mohlo zajímat starší generaci.
síť kolem trampolíny.jpg
Nejdůležitějším parametrem je rozhodně velikost, protože ne každý má tak dostatečný prostor na umístění konstrukce. Na trhu jsou nejčastěji k zakoupení od průměru 90 cm až do 460 cm. Z bezpečnostních důvodů je vhodné počítat s volným prostorem zhruba tak 1 metr po obvodu. Pokud nemáte možnost nějaké zahrádky nebo venkovního prostoru, lze na cvičení pořídit menší trampolínu do průměru 140 cm. Zde se dají právě díky omezení prostoru pořídit i obdélníkové, které se velmi snadno rozloží a po cvičení se mohou uložit do skříně, šatny nebo pod postel.
dívka na trampolíně.jpg

Na co si dát při zakoupení pozor

Konstrukce podléhá nejpřísnějším normám a celkově tento skákací prvek projde celou řadu bezpečnostních testů, než je uvedený na trh. Nevyplatí se nakupovat z tak zvané druhé ruky, kdy sice bude cena podstatně levnější, ale bez atestu. Jde především o bezpečnost dětí, proto se vyplatí být obezřetní a situaci nepodceňovat. Každý výrobce nebo prodejce by měl doložit příslušný atest daného výrobku.

Součástí dětské trampolíny by rozhodně měla být ochranná síť. Je lepší ji zakoupit jako součást balení, jelikož bude cena výhodnější. Je vyrobena z uměle tkaného a voděodolného vlákna. Sítě jsou pružné, ale dostatečně pevné, aby zachytily padající dítě a tím zabránily zranění. V žádném případě jejich poslání není ohlídat děti v ohrádce, aby někam neodběhly a rodiče si byli jistí, že teď se mohou vzdálit.
malá trampolína.jpg

Sladká odměna

Skákání na trampolíně má také svá určitá pravidla. Je důležité ohlídat počet dětí, aby nedocházelo ke zraněním během střetu. Ovšem pořídit tento skákací prvek je skvělá investice do potomků. Nejen, že nebudou sedět u televizí a počítačů, ale protáhnou si svoje tělo a to při činnosti, která je bude bavit. Takže už jen to je úspěch a navíc jejich hlasitý smích a šťastné oči při dovádění budou skutečně sladkou odměnou, že tato investice nebyla marná. A kdo ví, třeba až budou spát, si rádi zaskotačíte i vy.