Dopravci se snaží, ale výsledky jsou mnohdy děsivé

Pokud potřebujeme poslat někomu balíček, tak můžeme být zaskočeni poštovným, které se dozvíme u přepážky. To ale stejné překvapení nás čeká i při zakoupení nějakého zboží například z e-shopu, když najednou vidíme kolonku o ceně dopravy. Mnohdy se nám ale ukáže milá tabulka, která nám nabízí nižší poštovné a doručení jinou společností, než na kterou jsme zvyklí. Na trhu skutečně existuje mnoho přepravních služeb, ale stále největší síť zde má Česká pošta. Disponuje totiž s více, než 3 000 poboček. Je pravdou, že mnoho uživatelů není s její službou spokojeno, ale bohužel ani ostatní nejsou 100 % ve svém výkonu. Na druhou stranu se její nabídky v mnohém zlepšily a osloví snad každého, horší je to s cenovou relací, která skutečně dokáže zaskočit.
doručovací auto
Česká pošta
–          Obyčejný balíček – má stanovené určité rozměry a váhou je do 20 kg. Jeho naprostou nevýhodou je to, že nedostaneme žádné potvrzení o poslání, a když se ztratí, tak bohužel máme smůlu my i ten, kdo jej měl dostat. Díky tomu ho nelze ani sledovat, reklamovat nebo pojistit.
–          Doporučený balík – tady sice dostaneme doklad a můžeme ho sledovat, ale problém je, že zásilka je pouze do 2 kg. Pokud se ztratí, tak pošta zodpovídá za ztrátu pouze do výše
880,-Kč, navíc je nutné, abychom měli i my účtenku o obsahu balíku, aby nám ho celý proplatili.
–          Balík Na poštu a balík Do ruky – nejvyšší povolená hmotnost je u obou dvou verzí 50 kg. Podle toho, co si vybereme, tak nám jej také doručí, buď na příslušnou poštu, nebo domů.
–          Balík Expres a Cenný balík mají svoje charakteristické vlastnosti.

Další přepravní společnosti

EMS – doručuje i v sobotu a balík dostaneme ihned druhý den po podání.
PPL – přepravní společnost má mnoho provozoven a také buď doručí zásilku přímo domů, nebo na sběrná místa, kde si ji můžeme kdykoliv v otevírací době vyzvednout.
dodávka fedex
DPD – další známá přepravní společnost, která nabízí několik výhodných možností. Jejich služby jsou zveřejněné na webových stránkách.
Top Trans – zde se dají posílat a celkově přepravovat zásilky až do 3 000 kg. Svoje služby pak účtují podle váhy, objemu, ale i vzdálenosti.
Na trhu se setkáme ještě s dalšími a novými doručovacími společnostmi, je pravdou, že si vzájemně tak konkurují, ale na druhou stranu práce, díky rostoucímu internetovému obchodování, je stále dostatek pro všechny.